Про нас

грудень 22, 2017

Раді вітати Вас на нашому сайті «Куп'янськ: Історії»!

Ваша присутність тут є свідченням того, що Ви, як і автори сайту, не байдужі до історії Куп’янська. Будемо раді, якщо завдяки нам Ви зможете відшукати відповіді на питання, що Вас цікавлять, а, можливо, навіть відкрити для себе щось зовсім нове і несподіване в історії нашого міста.

Наш сайт створювався і продовжує розвиватися завдяки зовсім невеличкому, практично сімейному колективу, адже головних авторів усього два. Ідея проекту та авторський текст – Олександр Осадчий, технічне втілення та нескінченне джерело натхнення – моя дружина Марина Осадча. Окрема подяка нашим друзям за слушні поради і підтримку та нашому трирічному синочку, який хоч зрідка дозволяє татові з мамою попрацювати за комп’ютером. Тож будемо знайомі!

Відверто зізнаюсь – ніхто з авторів не має фахової освіти. Історія – це наше хобі. Воно розпочалось з дослідження "маленької історії" власної родини. Ці дослідження невдовзі привели нас до Харківського обласного державного архіву, де згодом ми вже стали постійними користувачами. З тих пір минуло близько п’яти років, та цікавість за цей час анітрохи не зменшилась, навпаки – вона перейшла на новий щабель. Стало цікаво: а в яких історичних реаліях жили наші предки на теренах Слобожанщини? Так від "історії роду" ми дійшли до "історії краю".

Шукаючи інформацію по історії Куп’янська зіткнулися з розповсюдженою хворобою сайтів, що не дуже дбають про якість контенту – "передрук" з якоїсь старезної книги або офіційної реляції, а потім під кальку – з ресурсу на ресурс. Майже повна відсутність актуальної цікавої інформації за даною темою. Стало трохи сумно... А як сум пройшов, народилась ідея створення власного сайту.

Чим наш сайт відрізняється від багатьох інших куп’янських сайтів, котрі так чи інакше торкаються питання історії міста?

По-перше, наше гасло – "Історія має бути персоніфікованою" – передбачає наповнення сайту авторським матеріалом, в якому "маленькі історії" нашого міста оповідатимуть про його звичайних мешканців з їх повсякчасними радощами і негараздами. Джерелом даних статей виступають архівні документи, результати власних історичних розвідок, а також сімейні перекази.

По-друге, ми прагнемо позбутися сухого офіційного стилю викладення історії, а подекуди й запровадити критичний підхід до відверто застарілої і навіть хибної "офіційної" інформації.

По-третє, в наших планах зібрати в одному місці та систематизувати якомога більше вже існуючого матеріалу з історії Куп’янщини. Спростити його пошук та подачу, представити Вашій увазі цікаві архівні документи.

Окрім цього історична складова проекту доповнюватиметься нарисами на різні теми, які розкриватимуть культурні, релігійні, побутові та інші аспекти життя наших предків. Не залишаться без уваги і наші сучасники, які роблять суттєвий вклад у справу збереження історичної пам’яті.

Наша амбіційна мета – популяризація історії своєї малої батьківщини, формування попиту в суспільстві на подібну інформацію. Всім відомо, що попит народжує пропозицію, але насправді ця теза працює і в зворотному напрямку, тобто пропозиція заохочує попит. Ми прагнемо запропонувати такий продукт, який викличе цікавість, створити такий контент, який не залишить байдужим! Чи легко це буде зробити? Певно, що ні. Це велика робота, котра потребує великих зусиль. Тож з Богом!